Herkes Kendi Kıyametini Yasar {The Impossible }
Bu filmde, belirli bir bölgede yine belirli bir insan grubunun kıyametini anlatıyor.. 2004′te Asya’nın güney kıyılarında tsunami felaketi olmuştu.. Bu felaketi yaşayan 5 kişilik bir İspanyol ailesinin heyecan dolu dramasını izliyoruz. Aile kavramı üzerine yaptığı vurgu,Ailenin tatil için Tayland’a gelişi,ardından yaşanan tsunami felaketi, anne ile büyük oğlunun birbirlerine tutunarak kurtulma çabaları dört dörtlük. Özellikle tsunami sırasında yaşananların gerçekliği etkiyeci..

Tsunami olayının başlangıç ve gelişim sürecini başarılı bir dille anlatması bu filmin ilginç denebilecek tek özelliği.. Ondan sonrası ise sulardan kurtulmayı ve birbirlerini kaybeden aile bireylerinin yeniden buluşma çabaları..

İlginç yanı bir süre sonra kurtuluş mücadelesinin üzerimizde ki etkisinin azalarak, Aile kavramı üzerine duygusal sahnelerin başlamış olmasıdır ki duygusal yönden dramatik sahneler ağlamaya temayüllü olanlara istediğini verecektir..İzlemek isteyenler Buradan İzleyebilirler... { İyi Seyirler}

İzleyenlerin Yorumlarını bekliyorum...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...