Etkileyici Ve Pratik Guzellik Sirlari


Birbirinden pratik ve etkileyici Guzellik ipuçları...

Yarım paket yaş mayayı, iki tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Ardından, gözeneklerinizi temizlemek için bir pamuğu; birkaç damla elma sirkesi ve suyla ıslatarak yüzünüzü silin. Pamuk, göz çevresinize değmemeli.

Yorgun ve şiş gözleri rahatlatıp temizlemek için; bir pamuğu ılık çayla ıslatıp gözlerinizi silin. Daha etkili ve pratik bir çözüm için poşet çayları soğuduktan sonra gözlerinizin üzerinde beş dakika kadar bekletebilirsiniz.


Bu yöntemi alışkanlık haline getirdiğinizde; cildinizi, yerçekimine karşı koruma altına alabilirsiniz: Sabah ve akşam nemlendiricinizi yüzünüze masaj yaparak sürün. Yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi, avucunuzun içine alarak şakaklarınıza doğru itin. Alın ve kaşlarınızı da aynı şekilde yukarıya doğru itin. Yüzünüzdeki gerginliği ve sıkılığı çok geçmeden fark edeceksiniz.

Evde saç boyarken; saç diplerinizin etrafına, kulak çevrenize ve tırnaklarınıza vazelin sürerseniz leke oluşumunu önlersiniz.

Saçlarda kalan şampuan ve saç kremi; mat ve donuk bir görünüme yol açar. Bunu önlemek için saçlarınızı bol suyla iyice durulayın. İlk durulamadan sonra, bir litre suyun içine yarım kahve fincanı elma sirkesi dökün ve saçlarınızı bununla durulayın. Böylece saçlarınız yağ ve şampuan kalıntılarından arınarak daha canlı bir görünüme kavuşur.

Tıkanan gözenekleri en kolay, buharla temizleyebilirsiniz. Kaynamış suyun içine ikişer damla lavanta ve nane yağı damlatın. Başınızı bir örtüyle örterek, buharı 8-10 dakika yüzünüze tutun. Sonra peeling yapın ve gözenekleri kapatmak için yüzünüzü soğuk suyla yıkayın veya buzla bir-iki dakika masaj yapın. Son olarak gül suyuyla da sildiniz mi; cildiniz pamuk gibi olacak.

Öncelikle vücudunuzu; kese ya da banyo fırçasıyla ölü derilerden arındırın. Banyodan çıktıktan sonra hafif formüllü, yağsız bir nemlendirici sürün. Temizlenmiş ve nemli cilde uygulanan bronzlaştırıcı, daha etkili ve düzgün bir görünüm sağlar.

Yağlı ciltler için tasarlanmış, cildin parlamasını önleyen bakım ürünleri kullanın. Makyaj yaparken simli ve ışıltılı ürünlerden uzak durun. Mat ve kadifemsi bir görünüm sağlayacak pudra ve fondötenleri tercih edin. Mineralli fondötenleri deneyin. Gün içinde oluşan parlama ve yağlanma için yağ kurutucu pedler kullanın ya da peçeteyle cildinizdeki fazla yağı alın.

Diş fırçanızın üzerine biraz karbonat, tuz ve birkaç damla limon damlatıp dişlerinizi fırçalayın. Karbonat ve limon köpürerek dişlerinizin rengini açmaya yardımcı olurken, tuz da diş etlerinizi korur.

Bir aspirini birkaç damla gül suyuyla eritip sivilcelerin üzerine sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra yıkayın ve gül suyuyla silin. Aspirinin antibakteriyel ve gül suyunun yatıştırıcı özelliği, sivilcelerle savaşır.


{kk}

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...