Diy- Krep Kagit Cicekler


Harika bir diy projesi ..... Çok güzel "Krep Kağıt Çiçekler"...Bir düğün projesi için  ya da güzel bir masa düzeni için kullanabilirsiniz......  tadını çıkarın!
1-Kagit yaprak {hazırda alabilirsiniz , Kendinizde yapabilirsiniz}
2-Beyaz kumaşlı tel
3-Beyaz floral bant
4-Makas
5-Tutkal
6-Bakır renkte sim {Buradaki gibi }1- Krep kağıdımızdan 5-4 inç genişliğinde ve yaklaşık 18 santim uzunluğunda bir şerit kesiyoruz. Krep kağıdımızın uzun kenarları paralel olmalıdır. 2 inç genişliğinde küçük bir dikdörtgen olana kadar birkaç kez katlıyoruz.
2-  Katlanmış krep kağıttan bir yarım daire şekli oluşturmak için üst kenarı, yuvarlayarak kesiyoruz..
3.4- Daha sonra uç ve dorduncu gorselde gordugunuz şekilde kagıdın alt tarafınıda oval ama tam olarak oval degil cıkıntılı kesiyoruz
5- Şindi kagıdı acıp ikiye katlıyoruz yukardaki görselden yardım alabilirsiniz. Daha sonra Krep kağıdın bir ucunu alıyorsunuz ve tel ile bir döngü yaparak  kağıdı telin etrafında döndürerek telin üzerine sabitliyorsunuz.
6- Çiçek oluşmaya başladı bile. Çiçek tamamen bittiğinde kök kısmına bant sarın.
7-Daha sonra parmaklarınızı kullanarak çiçeginizin yapraklarını düzeltin.kenarları aşagıya dogru hafifce acarsanız daha gerçekci bir görünüm verirsiniz. Bunun içinde en baştaki bitmiş resme bakabilirsiniz.Daha sonra çiçeğin merkezine tutkal ekleyin  ve mikroboncuklar veya kalın bakır sim ile kaplayın.


{Krep kağıt ince kırışık "krep" edilmiş  dekoratif kağıt için kullanılan bir terimdir}

2 yorum:

Bitli Turist dedi ki...

Bunu dıy çalışmasını çok beğendim :)

şerife arılar dedi ki...

yarın hemen okulda deneyeceğim,hoş ve zarif olmuş....

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...