Dogru Secimlerle Guzel Olmanin Dokuz Yolu




Saç   
♦Sır 1: Size en çok yakışan rengi bulun: İnsanlar sürekli olarak estetik operasyon ya da botoks tan bahsediyor ama doğru saç rengi, sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Saçınızın daha parlak ve doğal görünmesini sağlamak için, saçınızı tek bir renge boyatmak yerine, birkaç tonunu da aralara gölge olarak kullanabilirsiniz.  
 ♦Sır 2: Sık sık kurutmayın: Saçlarınızı her gün kurutma makinesiyle kurutmayın. Çünkü kendi kendilerine kurudukların da çok daha doğal ve hacimli duracaklardır.  
 ♦Sır 3: Bigudi kullanın: Saçlarınızın gösterişli durmasını istediğinizde, önce onları, yuvarlak bir fırça yardımıyla saç kurutma makinesiyle kurutun. Ardından büyük bigudilerle sarın. Bir müddet sonra bigudileri çıkardığınızda saçlarınız son derece havalı ve bakımlı gözüküyor olacaktır.  
Cilt 
 ♦Sır 1: Besleyin ve koruyun: Uyurken cildinizin yenilenmesi için mutlaka bir gece kremi kullanın. Gün içinde ise, cildinizi güneş ışınlarından korunmak için SPF içerikli bir nemlendirici sürün.  
 ♦Sır 2: En azından ayda bir kez yüzünüze peeling yapın: Ölü hücrelerinizden arınmak için, ayda en azından bir kez peeling yaptırın. Evde ise ya yumuşak bir fırça kullanın ya da gözeneklerin tıkanmaması için makyajınızı, peeling etkisi içeren bir temizleyiciyle çıkarın.  
 ♦Sır 3: Farklı fondötenleri karıştırarak kullanın Cildinizin doğal görünmesini sağlamak için, bazen iki rengi karıştırmanız gerekebilir. Her ne kadar mağazalarda milyonlarca renk ve ton alternatifi olsa da, en mükemmelini bulmak her zaman çok zor olur.   
Göz ve dudak  
♦Sır 1: Kahverengi en iyi arkadaşınız olsun: Kahverengi, siyah kadar cırtlak bir renk değildir, hemen her şeyle iyi gider. Gün içinde, gözlerinize genellikle, kahverenginin çeşitli tonlarında far sürebilirsiniz. Gece dışarı çıkarken ise, gözlerinizin iç kısmına  çikolata renginde bir kalem çekebilirsiniz. Daha sonra biraz parmağınızın  ucuyla yayarak doğal bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.
 ♦Sır 2: Bir ten rengi seçin: Çok daha sofistike durur. Ama dudağınıza süreceğiniz ten rengindeki ruju çok doğru seçmelisiniz. Ben kendime en çok pembemsi bej rengini yakıştırıyorum. Bazen de gece dışarı çıkarken sadece bir parlatıcı sürüyorum.  
 ♦Sır 3: Dudak kalemini atlamayın: Dudaklarımı önce dudak kremiyle nemlendirin. Sonra, ten renginize yakın, yumuşak bir dudak kalemiyle hatlarınızı belirginleştirin. Dudak kalemi ayrıca, rujun ve parlatıcının da daha kalıcı olmasını sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...