Kült Filimler { Grease 1978 }

Yönetmen: Randal Kleiser

Senaryo: Allan Carr, Bronte Woodard, Jim Jacobs, Warren Casey

Görüntü Yönetmeni: Bill Butler
Kurgu: John F. Burnett
Müzik: June Edgerton
Yapımcı: Allan CarrRobert Stigwood
Yapım: 1978 ABD
Türü: Müzikal, Romantik
Süre: 110 Dakika
Gösterim Tarihi: Şubat 1981 (Türkiye)
Dağıtımcı: Paramount Pictures
Imdb: 7.0/10Oyuncular:
John Travolta (Danny Zuko), Olivia Newton-John (Sandy Olsson), Stockard Channing (Betty Rizzo), Jeff Conaway (Kenickie), Barry Pearl (Doody), Michael Tucci (Sonny), Kelly Ward (Putzie), Didi Conn   (Frenchy), Jamie Donnelly (Jan), Dinah Manoff (Marty Maraschino), Eve Arden (Principal McGee), Frankie Avalon (The Teen Angel), Joan Blondell   (Vi ), Edd Byrnes (Vince Fontaine), Sid Caesar (Coach Calhoun)


Filmin Konusu:
 1958 yazında Danny Zuko (John Travolta) ve Sandra Olsson (Olivia Newton-John) bir yaz aşkı yaşamıştır. Yaz biterken Sandy Danny’e Avustralya’da okula devam edeceğini söyler ve çift ayrılmak zorunda kalır.
Danny, okuduğu okul olan Rydell Lisesi’deki ilk gününde, deri ceketli serseri çetesi T-Birds’ün başına yeniden geçer. En yakın arkadaşları Kencikie, Doody, Sonny ve Putzie ile yaz tatilinde ne kadar eğlendiğini ve çapkınlığını anlatırken, Avustralya’ya gitmeyen ve tesadüfen aynı okula kaydolmuş olan Sandy ile karşılaşır. Sandy, Betty Rizzo’nun (Channing) başını çektiği Pink Ladies’e katılmıştır.
Danny, Sandy’e deli gibi aşık olsa da tavırlarından vazgeçmeyecektir. Danny, okuldaki popülaritesini yitirmekten korkmaktadır. Sandy ve Danny aşkları sayesinde tekrar bir araya gelirler. Bu arada Betty de Kenickie (Jeff Conaway) ile çıkmaya başlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...